Tadej Curk (ur.): Muzej športa, tek na dolge proge.

Povzetek

Historiat bralcu na začetku predstavi poslanstvo in zbiralno politiko Muzeja športa, katerima strokovni delavci sledimo danes. Vendar brez razumevanja preteklosti in poti, ki jo ima Muzej športa za seboj tega ne bi bilo mogoče oblikovati in mu kasneje slediti. Zato je v nadaljevanju historiata na kratko prikazana bogata tradicija zbiranja, interpretiranja in razstavljanja dediščine povezane s športom, ki so jo gojili različni deležniki v družbi. Kasneje lahko bralec prebere obširnejšo zgodovino oziroma pot, ki je za Muzejem športa in zajema čas od leta 2000 do 2022. Na koncu zgodovinsko zgodbo muzeja, pogled na delovanje in dogajanje okrog muzeja zaokroži osebna izpoved prvega direktorja muzeja Iztoka Durjave.

Prenesi pdf (15 MB)